Перу пребори десет от Венецуела и завърза ситуацията в група "С"

Отборът на Перу записа първата си победа на тазгодишното издание на Копа Америка. Тимът надигра с 1:0 Венецуела в среща от втория кръг на група "С" и така сериозно завърза възела в нея, като вече всички отбори са с по 3 точки в актива си и победителят ще бъде определен в последните мачове.

Венецуела игра с човек по-малко от 29-ата минута, когато Фернандо Аморебиета получи директен червен картон след като първо задържа за фланелката, а след това настъпи откъсващия се Хосе Паоло Гереро. Въпреки численото си предимство на терена обаче за Перу бе доста трудно да пробие отбраната на съперника. Все пак това се случи в 72-ата минута, когато едно подаване в наказателното поле бе отклонено от защитник в краката на Клаудио Писаро, който с бомбен удар под гредата не остави шансове на вратаря за 1:0.

С тази победа Перу вече има 3 точки, колкото и останалите отбори в групата и по всичко личи, че последните срещи ще бъдат изключително вълнуващи и решаващи за това кой ще продължи в следващата фаза.