Колумбия и Перу не се победиха

Отборите на Колумбия и Перу не успяха да излъчат победител в последния си мач от група "С" на Копа Америка. Срещата между двата тима завърши 0:0, като сега те ще чакат развръзката от другия мач между Бразилия и Венецуела, за да разберат съдбата си в турнира.

Колумбия стартира мача по-добре и още в началото имаше две добри възможности. В 4-ата минута Радамел Фалкао стреля отблизо, но вратарят спаси, а след това в 8-ата минута Пабло Армеро проби отляво и отправи удар, който профуча покрай вратата.

Постепенно обаче Перу се окопити, а в началото на втората част бе дори по-добрият тим на терена. В 49-ата минута Жоел Санчес бе оставен да напредне и да стреля, но ударът му мина покрай вратата. След това отново той получи на скорост и отправи удар от движение, но Давид Оспина спаси.
След това обаче отново Колумбия взе инициативата и в 68-ата минута Хамес Родригес напредна на скорост и стреля, но ударът му бе спасен, а Джаксън Мартинес опита добавка, но отново без успех. В 90-ата минута пък отново Мартинес получи на добра позиция в наказателното поле, но не успя да отправи достатъчно добър удар и да отбележи.

Така мачът завърши без попадения и двата тима вече имат актив от по 4 точки, като заемат първите две места в групата преди изграване на мача между Бразилия и Венецуела. До голяма степен може да се каже, че с това равенство Колумбия и Перу си осигуриха класиарне на 1/4-финал, като единствено равенство с голове в другия мач може да обърка плановете на колумбийците, които да отпаднат от турнира.