Чили разгроми Боливия и спечели група "А" (видео)

Домакинът Чили разби Боливия с 5:0 и завърши на първо място в група "А" на Копа Америка. Футболистите на старши треньора Хорхе Сампаоли изнесоха истински спектакъл за привържениците си, въпреки че вече си бяха гарантирали участие на 1/4-финалите. Същото важеше и за боливийците, които явно нямаха достатъчно мотивация днес и можеха да допуснат дори още по-конфузна загуба.

Още в 3-ата минута Шарл Аранхис откри резултата, а след това Алексис Санчес уцели гредата от фаул. Нападателят на Арсенал обаче покачи на 2:0 в 37-ата минута след пас на Хорхе Валдивия.

След почивката боливийците се опитаха да върнат интригата, но Клаудио Браво спаси опасен изстрел на Марсело Морено. В заключителната част на мача Чили вкара три безответни гола след груби грешки в противниковата защита. Аранхис заби второто си попадение, засичайки центриране на Анхело Енрикес, после се разписа и Гари Медел, а крайното 5:0 бе оформено с автогол на Роналд Ралдес.

Артуро Видал, който преди няколко дни катастрофира след употребата на алкохол, започна като титуляр за домакините, но бе сменен още на полувремето от Матиас Фернандес.

ЧИЛИ - БОЛИВИЯ 5:0
1:0 Аранхис (3)
2:0 Санчес (37)
3:0 Аранхис (66)
4:0 Медел (79)
5:0 Ралдес (86) авт.