Голово шоу в Екатеринбург остави Анжи на дъното (видео)

Урал победи Анжи с 4:2 в много зрелищен двубой от 20-ия кръг на руското първенство. С хеттрик се отчете централният нападател на домакините Спартак Гогниев, а освен него се разписа Александър Сапета. Гостите показаха характер и изравниха от 0:2 до 2:2, но в последните минути рухнаха.Загубата остави отбора на Руслан Агаларов на дъното в класирането с 15 точки и все по-малки шансове за оцеляване в Премиер лигата. Урал е 7-и с 30 точки, колкото има и Спартак (Москва) преди домакинството си на Амкар.Срещата се оказа доста атрактивна още от началните минути. Първата голова възможност се откри пред новото попълнение на гостите Джонатан Менса, но неговият удар с глава премина встрани от вратата. Бернард Бериша също пропусна да се разпише, а Урал се възползва от това и в 10-ата минута поведе. Попадението стана след хубав извеждащ пас на Дмитрий Коробов, заварил неподготвена защитата на Анжи. Гогниев изскочи сам срещу Давид Юрченко и без проблеми го преодоля за 1:0.Попадението разколеба гостите и десетина минути по-късно те допуснаха нова груба грешка. Махачкалинци загубиха топката в собствена си половина, последва бърза контра и центриране на Едгар Манучарян към Александър Сапета, който на далечната греда удвои аванса на Урал. Интригата се върна в 29-ата минута благодарение на Бериша. Новият нападател на Анжи се пребори с двама бранители в наказателното поле и простреля Николай Заболотний.Урал доминираше в началото на втората част, но Манучарян не успя да се разпише от удобна позиция. Гостите пък имаха претенции за дузпа, след като Бериша падна в наказателното поле след интервенция на Александър Мартинович, но реферът Игор Федотов подмина ситуацията.В 70-ата минута си пролича индивидуалната класа на Иля Максимов. Най-добрият футболист на Анжи нанесе неотразим удар и изравни за 2:2. Урал обаче нямаше намерение да губи точки на собствен терен във втори пореден мач и притисна съперника. В 84-ата минута прекрасна комбинация между Роман Емелянов и Жерсон Азеведо завърши с подаване към Гогниев, който с много хубав изстрел опъна мрежата. Победата на тима от Екатеринбург бе затвърдена в добавеното време от Гогниев, който оформи хеттрика си след пас на влезлия като резерва национал Александър Рязанцев.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА