100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Комична грешка утежни положението на Уфа (видео)

Въпреки раздялата с двамата си най-добри футболисти от есента - Александър Ерохин и Владислав Подберьозкин, Урал продължава да се представя силно и записа шести пореден мач без загуба в руската Премиер лига. Тимът от Екатеринбург надви с 1:0 гостуващия Уфа в среща от 22-ия кръг, а попадението отново беше дело на централния нападател Спартак Гогниев, който се разписа за шести път през сезона.

Домакините стартираха силно и организираха няколко скоростни атаки, но първото опасно положение беше пред тяхната врата. Вячеслав Кротов красиво засече с пета след центриране на Диого Карлош, но топката мина покрай вратата. Малко след това голмайсторът на Урал Спартак Гогниев пропусна от удобна позиция, за да се стигне до 24-ата минута, в която Гогниев се реабилитира и откри резултата. Попадението падна след груба грешка на вратаря на Уфа Гиорги Шелия и халфа Иван Пауревич. Двамата се опитаха да разиграват в наказателното поле, но бяха притиснати от Гогниев и Жерсон Азеведо. Таранът на домакините запази самообладание и технично реализира с левия крак.
Малко след почивката Александър Сапета с мощен далечен удар застраши вратата на гостите, но постепенно Уфа взе инициативата и не беше никак далеч от изравняването. В 69-ата минута Александър Зинченко проби и центрира остро, но Николай Заболотний внимаваше. Стражът на Урал се намеси добре и след удар от 30 метра на Пауревич.

В края на мача не се случи нищо интересно и Урал се изравни със 7-ия във временното класиране Краснодар. Уфа пък остана на 14-о място със 17 точки и опасността от изпадане става все по-реална за възпитаниците на старши треньора Евгений Перевертайло.