Динамо (Москва) разочарова за пореден път (видео)

Някогашният фактор в руския футбол Динамо (Москва) продължава с неубедителните си изяви и през пролетта. Днес столичани стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Урал в Екатеринбург в двубой от 19-ия кръг на Премиер лигата и е само на 4 точки от опасната зона.

Националът Александър Ионов изведе Динамо напред в 59-ата минута, след като порази целта, докато вратарят не беше под рамката си. Само четири минути по-късно обаче домакините изравниха чрез чилийския си халф Жерсон Азеведо, който реализира директно от пряк-свободен удар.

Равенството е логичен резултат, тъй като по принцип нямаше много положения. През първото полувреме тимът на Урал пропусна в ситуация, при която Александър Ставпец излезе сам срещу Антон Шунин, след което топката отскочи към Спартак Гогниев, който обаче се забави и не уцели опразнената врата. Пет минути преди почивката пък и вратарят на "оранжевите" Николай Заболотний се намеси добре след изстрел на Станислав Драгун с глава след заучено изпълнение на корнер.

Урал се представя по-добре от Динамо и заема осма позиция със 7 точки повече в актива си.