Лудогорец би Етър пред пълен стадион - двата тима почетоха паметта на Трифон Иванов

Лудогорец надигра с 2:0 Етър в първата си контрола за деня. Попаденията за орлите вкараха Михаил Александров и Светослав Дяков. Проверката, която се игра пред пълни трибуни в базата на Лудогорец, започна с едноминутно мълчание в памет на почиталия днес легендарен защитник на България Трифон Иванов.В началото срещата започна равностойно, но след 15 минути игра домакините можеха да открият резултата. Анисе шутира, но Цанков спаси. Девет минути по-късно орлите успяха да отбележат. Джонатан Кафу напредна по левия фланг и попаде към Мишо Александров, за когото не бе проблем да реализира - 1:0 за Лудогорец.До края на първата част Етър се държа достойно и не позволи на своя опонент да застраши опасно великотърновската врата.Пет минути след почивката младият Денислав Александров можеше да удвои, след като се озова очи в очи със стража на гостите Цанков, но не успя да го преодолее на два пъти.Все пак в 71-ата минута разградчани стигнаха до втори гол. Кафу центрира към Дяков, който стреля, топката се отби в гредата и влетя в мрежата на Егър за крайното 2:0 за Лудогорец.ЛУДОГОРЕЦ – ЕТЪР 2:01:0 Михаил Александров 242:0 Дяков 71Лудогорец: Борян, Натанаел, Керчев, Терзиев, Витиня, Анисе, Дяков, М. Александров, Кельовуев, Кафу, Д. Александров (Наумов, Кънчев, Томов)Етър: Цанков, Кирилов, Русев, Минков, Скерлев, Бенков, Анев, Кямил, Христов, Николаев, Петър Димитров (Ивайло Петков, Иван Петков, Трифонов, Байчев, Николов, Йорданов, Явор Генчев, Любо Генчев)