Бледа Барса отново стъпи накриво на "Аноета" (видео)

Стадион "Аноета" отново се оказа доста неприятно място за Барселона. Каталунците в седмо поредно гостуване не успяха да се доберат до победата срещу домакините от Реал Сосиедад и нямат успех тук от 2007 година насам. Тази вечер мачът завърши 1:1, но баските могат повече да съжаляват, че не взеха трите точки, особено като се има предвид, че техен редовен гол не бе зачетен. Вилиан Жозе откри резултата в мача в полза на Реал в 53-ата минута, а Лионел Меси спаси честта на гостите, като възстанови равенството в 59-ата минута и този резултат се запази и до края на двубоя.Първото полувреме мина изцяло под диктовката на домакините, които организираха няколко никак нелоши атаки, докато в същото време играчите на Барселона изглеждаха неузнаваеми на терена и не успяха по никакъв начин да затруднят вратаря на съперника.Още във 2-ата минута Давид Сурусута стреля отблизо с глава, но право в ръцете на Марк-Андре тер Щеген. След това в 15-ата минута Чаби Прието получи чудесно центриране в пеналта, надскочи прекия си пазач и стреля с глава, но без да затрудни вратаря. Три минути по-късно ситуацията почти се повтори, като отново Прието отправи изстрел с глава, но доста неточен. В 36-ата минута пък Микел Оярсабал от воле бе много близо да намери вратата, като топката профуча до гредата.Едва в края на полувремето Барселона организира малко по-сносна атака, която обаче заъврши с неточен удар на Луис Суарес.Втората част започна доста по-динамично. В 50-ата минута гостите имаха шанс да открият резултата след опасен удар на Неймар от фаул, но вратарят спаси. В 54-ата минута обаче домакините се добраха до откриване на резултата. Хавиер Масчерано се намеси лошо при едно единоборство в наказателното поле и буквално подари топката на Карлос Вела. Ударът отблизо на аржентинеца бе блокиран от Тер Щеген, но след това Вилиан Жозе с глава успя да довкара за 1:0.Барса все пак съумя бъро да се върне в мача. Това стана в 59-ата минута, когато Неймар напредна отляво и върна за Меси в наказателното поле, а аржентинецът хладнокръвно реализира за 1:1.В 77-ата минута Реал бе ощетен сериозно от съдиите. Карлос Вела отправи страхотен удар, който се отби от гредата, след което Хуанми довкара в опразнената врата, но попадението не бе зачетено заради засада. Повторениято обаче показаха, че такава нямаше.Три минути по-късно пък гостите можеха да съжаляват, че не вкараха втори гол, след като удар на Денис Суарес бе избит от защитник пред голлинията. В 83-ата минута обаче Вела за втори път в мача нацели гредата зад Тер Щеген, който само безпомощно изгледа топката, която за негов късмет не се озова във вратата му.В крайна сметка мачът завърши без победител, като Барселона си върна 2-ото място с 27 точки, но вече изостава на 6 зад вечния враг Реал Мадрид седмица преди Ел Класико. Реал Сосиедад пък се изкачи на 5-ото място в таблицата с 23 точки.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ