Бледа Барса отново стъпи накриво на "Аноета" (видео)

Стадион "Аноета" отново се оказа доста неприятно място за Барселона. Каталунците в седмо поредно гостуване не успяха да се доберат до победата срещу домакините от Реал Сосиедад и нямат успех тук от 2007 година насам. Тази вечер мачът завърши 1:1, но баските могат повече да съжаляват, че не взеха трите точки, особено като се има предвид, че техен редовен гол не бе зачетен. Вилиан Жозе откри резултата в мача в полза на Реал в 53-ата минута, а Лионел Меси спаси честта на гостите, като възстанови равенството в 59-ата минута и този резултат се запази и до края на двубоя.

Първото полувреме мина изцяло под диктовката на домакините, които организираха няколко никак нелоши атаки, докато в същото време играчите на Барселона изглеждаха неузнаваеми на терена и не успяха по никакъв начин да затруднят вратаря на съперника.

Още във 2-ата минута Давид Сурусута стреля отблизо с глава, но право в ръцете на Марк-Андре тер Щеген. След това в 15-ата минута Чаби Прието получи чудесно центриране в пеналта, надскочи прекия си пазач и стреля с глава, но без да затрудни вратаря. Три минути по-късно ситуацията почти се повтори, като отново Прието отправи изстрел с глава, но доста неточен. В 36-ата минута пък Микел Оярсабал от воле бе много близо да намери вратата, като топката профуча до гредата.

Едва в края на полувремето Барселона организира малко по-сносна атака, която обаче заъврши с неточен удар на Луис Суарес.

Втората част започна доста по-динамично. В 50-ата минута гостите имаха шанс да открият резултата след опасен удар на Неймар от фаул, но вратарят спаси. В 54-ата минута обаче домакините се добраха до откриване на резултата. Хавиер Масчерано се намеси лошо при едно единоборство в наказателното поле и буквално подари топката на Карлос Вела. Ударът отблизо на аржентинеца бе блокиран от Тер Щеген, но след това Вилиан Жозе с глава успя да довкара за 1:0.

Барса все пак съумя бъро да се върне в мача. Това стана в 59-ата минута, когато Неймар напредна отляво и върна за Меси в наказателното поле, а аржентинецът хладнокръвно реализира за 1:1.

В 77-ата минута Реал бе ощетен сериозно от съдиите. Карлос Вела отправи страхотен удар, който се отби от гредата, след което Хуанми довкара в опразнената врата, но попадението не бе зачетено заради засада. Повторениято обаче показаха, че такава нямаше.

Три минути по-късно пък гостите можеха да съжаляват, че не вкараха втори гол, след като удар на Денис Суарес бе избит от защитник пред голлинията. В 83-ата минута обаче Вела за втори път в мача нацели гредата зад Тер Щеген, който само безпомощно изгледа топката, която за негов късмет не се озова във вратата му.

В крайна сметка мачът завърши без победител, като Барселона си върна 2-ото място с 27 точки, но вече изостава на 6 зад вечния враг Реал Мадрид седмица преди Ел Класико. Реал Сосиедад пък се изкачи на 5-ото място в таблицата с 23 точки.