Луис Енрике: Най-слабият ни мач под мое ръководство

Старши треньорът на Барселона Луис Енрике заяви, че при равенството 1:1 срещу Реал Сосиедад каталунците са изиграли най-слабия си мач под негово ръководство. Барса продължи лошата си серия на "Аноета", където няма победа в осем поредни гостувания от 2007 година насам.

Вилиан Жозе даде аванс на баските през първото полувреме, но Лионел Меси спаси гостите с изравнителен гол след почивката, за да прекъсне поредицата от четири поредни загуби на "синьо-червените" в Сан Себастиан.

Барселона изостава на 6 точки зад лидера Реал Мадрид преди "Ел Класико" следващата събота на "Камп Ноу".

"Резултатът лесно може да бъде обяснен, защото в този мач Реал Сосиедад беше по-добър от нас във всички аспекти. Истинско чудо е, че стигнахме до 1:1. Те ни пресираха още в нашата половина, спечелиха много спорни топки, не ни позволяваха да си подаваме. Малко чудо беше, че преди почивката не допуснахме гол. През второто полувреме подобрихме малко представянето си, но това не беше достатъчно. Получихме гол, но бързо успяхме да изравним в един изолиран момент на брилянтност между Неймар и Меси.

За съжаление, освен това, не направихме нищо друго. Това е най-лошото ни представяне, откакто аз съм треньор на този отбор. Не заслужавахме точката", коментира Енрике.

"Естествено все още е много рано в борбата за титлата. Не можеш да спечелиш първенството след 13 кръга. Сега важна е нашата реакция и отношение. Трябва да подобрим много неща", допълни той.