Селта и Еспаньол се наиграха за едно полувреме (видео)

Селта и Еспаньол направиха вихрено първото полувреме и по-спокойно второ за крайното 2:2 в среща от 25-ия кръг на Ла Лига, с което остават съседи в средата на класирането. От 43-ата минута домакините играха с човек по-малко, но независимо от това бяха по-настоятелни и пропуснаха да спечелят.Първата част на "Балаидос" беше повече от зрелищна, като нея отборите си вкараха по два гола в рамките на 11 минути. Местният ас Яго Аспас откри след перфектно изпълнение на пряк-свободен удар в 21-ата. Жерард Морено изравни с глава в 28-ата, но веднага след това Даниел Вас върна преднината на домакините с ново хубаво изпълнение. Пабло Пиати обаче не се забави с повторното изравняване. С това обаче интересните моменти за тази част далеч не се бяха изчерпали. В 38-ата минута Пионе Систо нацели гредата на вратата на Еспаньол, а две минути преди почивката защитникът на домакините Андреу Фонтас беше изгонен за втори жълт картон.Червеният картон може би трябваше да донесе предимство на каталунците, но в действителност повечето опасности до края бяха пред тяхната врата. Резултатът обаче не се промени.В края на седмицата тимът от Галисия ще гостува на Барселона, докато Еспаньол го очаква нов мач далеч от дома - във Виляреал.СТАТИСТИКАКЛАСИРАНЕ