Еспаньол и Лас Палмас дадоха забележително начало на кръга в Испания (видео)

Еспаньол пребори Лас Палмас за атрактивното 4:3 у дома в първия двубой от 27-ия кръг на Примера дивисион и се утвърди в средата на класирането. Наблизо в таблицата е и съперникът от Канарски о-ви, като двата тима доиграват сезона.

Липсата на напрежение им позволи да сътворят този драматичен сблъсък, започнал с попадение на Давид Лопес още преди изтичането на първата минута - 1:0 за каталунците. Половин час по-късно обаче Маурисио Лемос изравни след грешка на вратаря Диего Лопес. Секунди по-рано Пабло Пиати беше пропуснал сам срещу Раул Лисоаин.

След като вкараха в първата минута на това полувреме, играчите на Еспаньол успяха да отбележат и в последната му. Тогава точен беше Жерард Морено - 2:1.

Отново Лемос обаче излезе на сцената със заслужаващо похвали изпълнение с глава в 49-ата минута за 1:1. Домакините обаче претендираха за нарушение срещу техен футболист в момента преди попадението.

"Папагалчетата" пак намериха сили да излязат напред и то много скоро след това. Пабло Пиати реализира за 3:2 от дузпа в 53-ата минута, отсъдена за нарушение на Лисоаин срещу Фелипе Кайседо.

В 74-ата минута Хосе Мануел Хурадо покачи на 4:2 и победата изглеждаше сигурна. Шест минути преди края обаче Матео Гарсия поднови интригата, но в крайна сметка Еспаньол затвори постъпите към вратата си и взе трите точки.