Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Селта изригна в края, но нищо не е решено (видео)

Селта наклони леко в своя полза везните в спора с Краснодар на 1/8-финалите в Лига Европа след домакинска победа с 2:1. Тя дойде след скъпоценно попадение на резервата Клаудио Бовю в 90-ата минута.

През първата част испанците правеха със съперника каквото си искаха, но така и не успяваха да реализират. В 50-ата минута и това се случи, когато Даниел Вас изненада вратаря с далечен удар от фаул.

Само шест минути по-късно обаче, изобщо с първия удар на руснаците към вратата, те успяха да изравнят. Точен след хубав пробив беше новото попълнение Виктор Клаесон, който наказа и Фенербахче в миналия кръг от елиминациите.

В 66-ата минута съотборникът му Кристиан Рамирес се включи в атака и от подобно положение опита да забие второ попадение, но този път Серхио Алварес спаси.

Равенството се задаваше на хоризонта, когато в последните секунди центриране на капита Уго Майо отдясно сложи топката на главата на Бовю за 2:1.

Реваншът е на 16 март от 20:00 часа.

СЕЛТА - КРАСНОДАР 2:1