Селта и Еспаньол се наиграха за едно полувреме (видео)

Селта и Еспаньол направиха вихрено първото полувреме и по-спокойно второ за крайното 2:2 в среща от 25-ия кръг на Ла Лига, с което остават съседи в средата на класирането. От 43-ата минута домакините играха с човек по-малко, но независимо от това бяха по-настоятелни и пропуснаха да спечелят.

Първата част на "Балаидос" беше повече от зрелищна, като нея отборите си вкараха по два гола в рамките на 11 минути. Местният ас Яго Аспас откри след перфектно изпълнение на пряк-свободен удар в 21-ата. Жерард Морено изравни с глава в 28-ата, но веднага след това Даниел Вас върна преднината на домакините с ново хубаво изпълнение. Пабло Пиати обаче не се забави с повторното изравняване.

С това обаче интересните моменти за тази част далеч не се бяха изчерпали. В 38-ата минута Пионе Систо нацели гредата на вратата на Еспаньол, а две минути преди почивката защитникът на домакините Андреу Фонтас беше изгонен за втори жълт картон.

Червеният картон може би трябваше да донесе предимство на каталунците, но в действителност повечето опасности до края бяха пред тяхната врата. Резултатът обаче не се промени.

В края на седмицата тимът от Галисия ще гостува на Барселона, докато Еспаньол го очаква нов мач далеч от дома - във Виляреал.