Хамбургер ШФ победи и сметките пак започнаха

Отборът на Хамбургер ШФ запази шансовете си за оставане в Бундеслигата и през следващия сезон. “Шпорт ферайн” надви с минималното 1:0 гостуващия Фрайбург в среща от 31-ия кръг, играна на “Фолкспаркщадион”. Победното попадение вкара Люис Холтби в 54-ата минута.Със завоюваните 3 точки 17-ият Хамбургер събра 25 пункта и вече е на пет от днешния си съперник, който е на мястото, осигуряващо плейоф за оставане в първа дивизия. Волфсбург и Майнц 05 също са с по 30 точки, но бившият отбор на Тодор Неделев е с мач по-малко. До края на първенството остават само три кръга. За Фрайбург това беше пета поредна загуба в първенството.Домакините започнаха настървено и през първите 20 минути бяха по-настоятелният отбор. Въпреки това по-късно развоят на събитията се промени и Фрайбург бяха близо до това да водят в резултата на почивката. Първо в 35-ата минута Юлиан Полерсбек спаси два удара при една атака на Фрайбург, а в 42-ата отново той отрази изстрел на Нилс Петерсен на 3 метра от вратата.Също както през първото полувреме, тимът на Хамбургер започна по-добре втората част. Този път обаче усилията на играчите бяха възнаградени в 54-ата минута след страхотна индивидуална проява на Люис Холтби. Халфът получи топката в наказателното поле, излъга двама противникови защитници и с хладнокръвен удар даде преднина на домакините.В минутите след гола Хамбургер потърси второто попадение, а в 71-ата минута беше улеснен от Чаалар Сойюнджю, който си изкара втори жълт и съответно червен картон за непозволено спиране на пробив на Филип Костич.

В следващия кръг Хамбургер гостува на друг пряк конкурент - Волфсбург, а Фрайбург е домакин на последния в класирането Кьолн. След това на днешните домакини им остават двубои срещу Айнтрахт (Франкфурт) и Борусия (Мьонхенгладбах).