Тежкият момент за Кьолн настъпи

Един от най-популярните германски клубове Кьолн изпадна от Първа Бундеслига. Три кръга преди края на сезона двукратните първенци на Германия загубиха с 2:3 при визитата си на Фрайбург и остават последни в класирането - вече без никакви шансове за измъкване.

До 82-ата минута домакините водеха уверено след два гола на Нилс Петерсен - вкарани в 14-ата и 52-ата минути. Освен това те пропуснаха и дузпа в 23-ата минута, когато вратарят Тимо Хорн отрази изстрела на Кристиан Гюнтер.

Към края обаче Леонардо Битенкурт изравни с два почти еднакви гола - в 82-ата и 87-ата минути, а след това Клаудио Писаро пропусна почти на празна врата.

В добавеното време обаче Лукас Хьолер вкара за 3:2.

Тимът от поречието на река Рейн се сбогува с елитния си статут в сезона, в който се завърна в европейските клубни турнири след 25-годишно отсъствие. Кьолн си беше заслужил мястото в Първа Бундеслига през пролетта на 2014 г. За тези четири сезона клубът успя да изплати дълговете си и да излезе на печалба. Кьолн е първият шампион на Бундеслигата след създаването на надпреварата през 1963 г.

Сега всички на “Райн Енерги Щадион” се целят в бърза промоция обратно при най-силните, като за тази цел най-силните футболисти на тима Йонас Хектор и Тимо Хорн тези дни подписаха нови договори.

Иначе днешният успех за Фрайбург дойде в критичен за тима момент. Отборът се бори да не завърши на 16-о място, което праща на бараж. В момента на въпросната позиция с 3 точки по-малко е Майнц 05, който утре играе с РБ (Лайпциг).

По-рано днес Фортуна (Дюселдорф) спечели промоция за Първа Бундеслига.