Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Наследникът на Рибери не може да бъде спрян

Хофенхайм оправда очакванията за домакинска победа над потъващия Хамбургер ШФ в двубой от 30-ия кръг на Бундеслигата. Тимът от Зинсхайм надделя с 2:0 и вече е на пета позиция с големи шансове да играе в Европа през есента. В същото време съперникът от Хамбург вече рискува да изостане на 8 точки от мястото за бараж, което почти сигурно ще означава и край на надеждите за оцеляване.

Отново на висота за Хофе беше преотстъпеният от Байерн (Мюнхен) Серж Гнабри, когото специалистите считат за наследник на Франк Рибери на "Алианц Арена". Представителят на Бундестима откри резултата в 18-ата минута. След още девет минути Нико Шулц премина през половината защита на гостите и асистира на Адам Салай за 2:0, което само затвърди впечатленията, че “Шпорт ферайн” няма качества за елита.

Още два гола на домакините не бяха зачетени заради засади, като отсъжданията на съдиите бяха правилни. Съперниците удариха и по една греда чере Готоку Сакаи и Павел Кадержабек.

Гнабри се намира в изключителна форма, като за последния месец и половина има шест гола и две асистенции.