Всички резултати и голмайстори в Шампионската лига

Завършиха всички мачове от втория кръг на срещите в групи от А до D на Шампионската лига.  До някакви сензационни развръзки тази вечер не се стигна, като фаворитите взеха своето. В очакваният с най-голям интерес двубой Наполи успя да излъже Ливърпул с 1:0 с късен гол на Лоренцо Инсиние. В другия двубой от група С Пари Сен Жермен разпиля Цървена звезда с 6:1 в Париж. Ситуацията в този поток се заплете изключително, като Наполи е лидер с 4 точки, ПСЖ и Ливърпул имат по 3, а Звезда е с 1. Барселона и Интер пък направиха големи крачки към следващата фаза, след като постигнаха втори победи. Барса надигра Тотнъм като гост с 4:2. Същото стори и Интер, който обърна при визитата си в Айндховен ПСВ. С по 6 точки на върха в група А са и Атлетико Мадрид и Борусия Дортмунд, които постигнаха домакински победи съответно с 3:1 над Брюж и 3:0 над Монако. Интересно стана и в група D, където Порто оглави класирането с 4 точки след успех с 1:0 над Галатасарай. Втори излезе Шалке 04 след успех като гост с 1:0 над Локомотив Москва. Германците и турския тим имат по 3 точки, докато “железничарите” са без актив. Двубоите от третия кръг ще се изиграят на 24 октомври. група "А" Борусия Дортмунд - Монако 3:0 1:0 - Ларсен 52 2:0 - Алкасер 72 3:0 - Ройс 90 МИНУТА ПО МИНУТА Атлетико Мадрид - Брюж 2:1 1:0 - Гризман 28 1:1 - Грьоневелд 39 2:1 - Гризман 67МИНУТА ПО МИНУТА група "В" ПСВ Айндховен - Интер 1:2 1:0 - Росарио 27 1:1 - Наинголан 44 1:2 - Икарди 60МИНУТА ПО МИНУТА Тотнъм - Барселона 2:4 0:1 - Коутиньо 2 0:2 - Ракитич 27 1:2 - Кейн 52 1:3 - Меси 56 2:3 - Ламела 66 2:4 - Меси 89МИНУТА ПО МИНУТА

група "С"

Наполи - Ливърпул 1:0 1:0 - Инсиние 89 МИНУТА ПО МИНУТА Пари Сен Жермен - Цървена звезда 6:1 1:0 Неймар (20') 2:0 Неймар (22') 3:0 Кавани (37') 4:0 Ди Мария (41') 5:0 Мбапе (70') 5:1 Марин (74') 6:1 Неймар (81') МИНУТА ПО МИНУТА група "D" Локомотив (Москва) - Шалке 04 0:1 0:1 Маккени (88') МИНУТА ПО МИНУТА Порто - Галатасарай 1:0  1:0 - Марега 49 МИНУТА ПО МИНУТА