Позната картинка: Интер отново печели след обрат в ШЛ (видео)

Във втори пореден мач от Шампионската лига Интер се поздрави с трите точки, дошли след обрат. Грандът от Милано изоставаше с 0:1, но бързо обърна резултата за 2:1 при гостуването си на ПСВ Айндховен. Същото се случи преди две седмици, когато “нерадзурите” спечелиха с 2:1, но срещу Тотнъм, като тогава отново имаха един гол пасив. Попаденията отбелязаха Пабло Росарио (27'), Раджа Наинголан (44') и Мауро Икарди (60').

Срещата започна с натиск на гостите. Наинголан и Икарди си пробваха късмета, но без успех. В 21-ата минута Самир Ханданович показа страхотен рефлекс, като изби рикоширал далечен удар. Пет по-късно италианците отговориха с изстрел на Матиас Весино, който обаче премина над напречната греда. Секунди след това обаче дойде моментът на “филипсите”. След прекрасна многоходова атака Росарио с безкомпромисен шут извън наказателното поле откри резултата за своя тим.

През останалата част от полувремето Интер изцяло доминираше, като на няколко пъти играчите на отбора стреляха по противниковата врата. В тези минути може да се отличи спасяване на Жерон Зот след удар на Икарди с глава при изпълнение на корнер. В 41-ата домакините претендираха за червен картон за Ханданович, след като извърши фаул извън наказателното поле, но съдията прецени да му покаже само жълт картон. При последвалото изпълнение Ървинг Лозано стреля в центъра на вратата, но стражът внимаваше и изби топката.

В 44-ата минута Наинголан показа класа, след като изравни с прецизен удар от границата на наказателното поле. Реферът обаче може би допусна грешка в тази ситуация. По-рано в същата атака имаше сериозни основания да се смята, че Икарди беше в положение на засада. Нападателят опита да играе с топката, което със сигурност затрудни Зот, за да се стигне до гола.

В първите секунди на втората част Икарди пробва да се разпише с глава но вратарят на холандците се справи с удара му. В 49-ата минута Гастон Перейро нацели лявата греда зад Ханданович. В 60-ата капитанът на Интер най-сетне получи така търсения гол. Той се пребори със защитник и вратаря на ПСВ, които се сблъскаха помежду си, а аржентинецът се възползва и търкулна топката в мрежата за 2:1 в полза на гостите.

В 79-ата словенският вратар на “нерадзурите” се превърна в герой за съотборниците си, тъй като изби удар след фантастично изпълнена задна ножица на резервата Дониел Мален. До края на мача двата тима се примириха с резултата.
Така Интер остава с пълен актив от точки след първите си два мача, също както и Барселона. Междувременно, ПСВ и Тотнъм нямат нито пункт заради пораженията си от тези съперници.