Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Възелът в група D се заплете (видео + галерия)

Предварителна група D на Шампионската лига се оформя като изключително интересна след изиграването на двубоите от втория кръг. Порто излезе начело с 4 точки след победа над Галатасарай с 1:0 у дома. Толкова има и Шалке 04, който победи като гост в Москва местния Локомотив, който е на дъното без актив, а Галатасарай върви трети с 3.
Победата на Порто не дойде никак лесно на “Естадио де Драгао”. През първата част турският тим беше много активен, като в края на частта вратарят на домакините Икер Касийяс направи две страхотни спасявания след удари на Юто Нагатомо и Синан Гюмюш. Развръзката в мача настъпи четири минути след почивката.
Бившият футболист на Галатасарай Алекс Телес центрира от корнер, над всички се извиси Муса Марега, който насочи топката леко към далечния ъгъл и наказа разсеяните действия в отбрана на Галатасарай. Гостите упражниха сериозен натиск до края, но най-близо до гол беше отново Марега седем минути преди края, но вратарят Фернандо Муслера спаси.