Пако Алкасер остави Дортмунд на върха в спиращ дъха мач

Лидерът Борусия (Дортмунд) постигна още една атрактивна победа в Бундеслигата и ще посрещне паузата на първо място. Този път вестфалци надвиха Аугсбург с 4:3 у дома след хеттрик на Пако Алкасер. Завръщащият се в националния тим на Испания нападател вкара победния гол от фал в 96-ата минута - далеч след изтичането на 4-минутното продължение. За отбелязване е, че той се появи като смяна за последния половин час. Алкасер вече има шест гола в Бундеслигата, а не е бил титуляр в нито една среща.

Преди седмица пък Борусия обърна Байер (Леверкузен) от 0:2 до 4:2 като гост с попадения в последните 25 минути.

Днешната среща на “Сигнал Идуна Парк” се превърна във фестивал на головете и пропуските заради посредствената игра в защита и на двата тима. Почти всяка атака вещаеше попадение и шестте гола спокойно можеха да са над десет.

Баварците, които при предишното си гостуване направиха 1:1 с Байерн (Мюнхен), повеждаха на два пъти и имаха преднина до 80-ата минута. Алфред Финбогасон даде начало на головия дъжд в 22-ата минута. Вторият изстрел в мрежата дойде чак в 62-ата минута, веднага след появата на Пако. Преотстъпеният от Барселона реализатор се възползва от нова асистенция на Джейдън Санчо. За младока това е шести голов пас и той вече си заслужи повиквателна от Гарет Саутгейт за мъжкия отбор на Англия.

След няколко пропуска Аугсбург си върна преднината след попадение на Филип Макс в 71-вата минута. В 80-ата Пако пак намери пътя към мрежата - 2:2, а в 84-ата позабравеният Марио Гьотце за първи път изведе Дортмунд напред - 3:2.

Последва обаче ново смълчаване на трибуните след удар с глава на Михаел Грегорич и неубедителна намеса на вратаря Роман Бюрки - 3:3.

Победителят беше определен в добавеното време, когато Алкасер вкара за 3:2.

Независимо стабилната си игра, Аугсбург има само една победа в последните пет кръга и е девети в таблицата.