Бившият тим на Ел Маестро удари Олимпия, Бендтнер пак бележи за Розенборг

Спартак (Търнава) не успя да преодолее Цървена звезда по пътя към групите на Шампионската лига, но с единия крак вече е в груповата фаза на Лига Европа. Словаците се наложиха с 2:0 над Олимпия (Любляна) като гост. Резултата за бившия отбор на Нестор Ел Маестро откри Марек Бакош в 23-ата минута от дузпа. Малко след това Мартин Тот получи червен картон, но дори с 10 човека Спартак стигна до още едно попадение. Всъщност, то бе автогол на Бранко Илич в 35-ата минута.

Генк съсипа Брьондби с 5:2. Мвана Сабата блесна с хеттрик за белгийците, а гостите от Дания трябва да са доволни, че не загубиха и с по-неприятен резултат. Отборът от Копенхаген обаче е силен домакин и вярва, че ще направи обрат след седмица, за да се класира за групите на Лига Европа за първи път от 2005 година.

Норвежкият Розенборг нямаше проблеми със Шкендия и се наложи с 3:1. И трите попадение за домакините паднаха до почивката, а второто от тях отбеляза Никлас Бендтнер. Късен гол на Стенио Жуниор запази минималните шансове на македонците за реванша.

Рапид (Виена) победи Стяуа с 3:1 и е по-близо до групите от румънския гранд, който в предишния кръг драматично елиминира Хайдук (Сплит) и предизвика гнева на боса си Диджи Бекали. Кристоф Класмюлнер, Марио Зонлайтнер и Щефан Шваб вкараха головете за австрийците, а Харлем Гнохере се разписа за Стяуа.Лига Европа, плейофи:ОЛИМПИЯ (ЛЮБЛЯНА) - СПАРТАК (ТЪРНАВА) 0:20:1 Бакош (23) д.0:2 Илич (35) авт.МИНУТА ПО МИНУТАГЕНК - БРЬОНДБИ 5:21:0 Самата (37)2:0 Трозар (45) д.2:1 Хермансон (47)2:2 Вилчек (51)3:2 Самата (55)4:2 Самата (70)5:2 Tрозар (90)МИНУТА ПО МИНУТАРАПИД (ВИЕНА) - СТЯУА 3:11:0 Кнасмюлнер (4)2:0 Зонлайтнер (39)3:1 Шваб (49)МИНУТА ПО МИНУТАРОЗЕНБОРГ - ШКЕНДИЯ 3:11:0 Жебали (11)2:0 Бендтнер (15)3:0 Леви (44)3:1 Стенио (76)МИНУТА ПО МИНУТА