Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Зенит с нов важен обрат в ЛЕ (видео)

Руският гранд Зенит е все по-близо до груповата фаза на Лига Европа. Питерци показаха характер срещу норвежкия Молде и обърнаха развоя на мача, който в дълги периоди вървеше зле за тях. В крайна сметка, Зенит се наложи с 3:1 и е фаворит преди реванша.

Гостите, които са водени от бившия стрелец на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер, изненадващо поведоха в 42-ата минута. Тогава Миха Мевля изби лошо топката с глава и топката попадна на крака на Ерик Хестад, който я прати в мрежата.

Чак в средата на втората част Артьом Дзюба зарадва публиката с изравнително попадение. Таранът на Зенит беше точен след подаване на Себастиан Дриуси. Последва мощен натиск на домакините и още два гола. В 80-ата минута Антон Заболотний се разписа с глава за 2:1, а малко преди края на редовното време Мевля се реваншира за грешката си по-рано и оформи успеха на питерци.

В предишния кръг на турнира Зенит загуби с катастрофалното 0:4 гостуването си на Динамо (Минск), а във втория мач стигна до продължения, в които съкруши беларусите с 8:1.