Севиля се измъкна в края, Селтик - не (видео)

Петкратният шампион на Лига Европа Севиля постигна минимална победа с 1:0 като гост на чешкия Сигма Оломуц в първа среща от плейофите на турнира. Единственото попадение в мача беше дело на Пабло Сарабия в 84-ата минута. Въпреки че андалусийците излязоха с приличен състав, те не успяха да впечатлят срещу по-слабия си съперник.

Шампионът на Шотландия Селтик обаче не успя да оправдае високите очаквания на феновете си след отпадането от Шампионската лига от гръцкия АЕК Атина. Тимът стигна едва до реми 1:1 в гостуването си на литовския Судува. “Детелините” поведоха в резултата още в третата минута с гол на Оливие Нчам, но едва десет по-късно Овидиус Вербикас възстанови равенството чрез попадение в полза на домакините. До края на мача, въпреки превеса на гостите, не се случи нищо интересно и така резултатът си остана същият.