Бешикташ постигна целта си в Белград (видео)

Партизан и Бешикташ сътвориха един от най-интересните мачове в Лига Европа тази вечер. Двата тима направиха 1:1 в Белград, като домакините поведоха след четвърт час игра, но веднага след центъра Бешикташ изравни. Турците имаха и други положения, но ги пропуснаха. Въпреки това, те със сигурност са доволни от гола на чужд терен.

Над 20 000 навиячи подкрепиха "гробарите" в лютото балканско дерби. В 14-ата минута стадионът стана на крака след красив гол с глава на Рикардо Гомеш. Бразилецът засече центриране от левия фланг и откри резултата, но в ответната атака при идентична ситуация Куарешма намери напълно непокрит Толгай Арслан и той се разписа за 1:1.

До почивката "черните орли" доминираха, но пропуски пред вратата на Владимир Стойкович направиха Кайл Ларин и Джанер Еркин. Марко Янкович от Партизан се контузи и беше принудително сменен от Джордже Петкович.

Сърбите започнаха активно второто полувреме, но по-опитният тим на Бешикташ не им позволи да създадат чисти положения и бързо овладя средата на терена. В 80-ата минута Гьокхан Гьонул можеше да донесе победата на турския гранд, но ударът му с глава мина над напречната греда.