Аталанта изпусна Копенхаген и остави развръзката за реванша в Дания

Отборът на Аталанта завърши наравно 0:0 като домакин на Копенхаген в първа среща от плейофния сблъсък за влизане в групите на Лига Европа. Въпреки че бяха по-активни в предни позиции през по-голямата част от двубоя, бергамаските пропуснаха да отбележат ценен гол, с който да улеснят визитата си в датската столица. Срещата започна с добър опит на Алехандро Гомес да изведе Аталанта напред в резултата, но ударът му от около 25 метра бе спасен от Джеси Йоронен. В 10-ата минута талантът на бергамаските Муса Бароу също обстрелва вратата на Копенхаген, но без успех. В средата на първото полувреме Даме Н‘ Дойе от състава на гостите получи добра топка пред наказателното поле на Аталанта и опита интересен изстрел, който премина встрани от целта.
До края на първата част футболистите на Джан Пиеро Гасперини бяха по-активни, но така и не успяха да поведат в резултата. В 58-ата минута Дуван Сапата засече добро центриране на Муса Бароу, но топката попадна в ръцете на Йоронен. Атаките на отбора домакин зачестиха все повече с напредването на времето, но в предни позиции Алехандро Гомес и компания достигаха до удари, които не застрашаваха особено вратаря на Копенхаген. В 79-ата минута се откри добра възможност пред Муса Бароу, чийто удар попадна в ръцете на Йоронен. До края на срещата домакинският натиск стана още по-силен, от който датският тим излезе със серия от фаулове, които нарушиха играта и така двата тима завършиха при нулево равенство преди реванша след седмица.