Колумбия се развихри и изхвърли Полша (видео)

Колумбия изигра много силен двубой и отнесе Полша с 3:0 във втори мач от група H на световното първенство. Южноамериканците запазиха шансове за класиране на осминафиналите, но ще трябва да демонстрират качествата си и срещу Сенегал, за да продължат напред. Поляците вече нямат шансове за участие в следващата фаза.Завръщането на Хамес Родригес в стартовия състав оказа сериозно въздействие и тимът на Хосе Пекерман летеше, особено след почивката. Голмайсторът от миналото световно бе в основата на повечето опасни атаки, както и крилото на Ювентус Хуан Куадрадо.Хамес подаде на Йери Мина за първия гол в мача малко преди почивката, а бранителят се разписа след удар с глава. Фалкао направи 2:0 в 70-ата минута, а подаване на Хамес към Куадрадо доведе до третия гол в 75-ата минута.
КОЛ Двата отбора започнаха агресивно двубоя, като поляците имаха превес. Единоборствата от първата минута показаха, че битката ще е за всеки сантиментър, тъй като точките са жизненоважни. Полша стигна до няколко ъглови удари в първите минути, а и пробва няколко центрирания към Левандовски, но защитата на съперника се справи. 0:1 - Мина (40) 0:2 - Фалкао (70) 0:3 - Куадрадо (75)ПОЛША: Шчесни, Паздан, Беднарек, Пишчек, Горалски, Криховяк, Рибус, Березински, Зелински, Ковначки, Левандовски КОЛУМБИЯ: Оспина, Мохика, Мина, Санчес, Ариас, Бариос, Агилар, Кинтеро, Хамес Родригес, Куадрадо, ФалкаоГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА! ГАЛЕРИЯ С ФЕНОВЕ НА КОЛУМБИЯ!  ВИДЕО ОТ МОНДИАЛ 2018 ТУК! ГЛАСУВАЙ ЗА ИГРАЧ НА МАЧАГЛАСУВАЙ ЗА ГОЛ НА ДЕНЯ!