Полша и Колумбия в съдбовен сблъсък

Полша и Колумбия се изправят в централния мач от деня на световното първенство в Русия тази вечер от 21 часа на стадион “Спарта” в Москва в опит да заличат лошите впечатления, които оставиха в първите си мачове. Двата тима бяха считани за фаворити в група Н, но загубиха първите си срещи. Полша отстъпи пред Сенегал с 1:2, а Колумбия загуби със същия резултат от Япония.

Двата тима са се изправяли само веднъж помежду си, но в контрола през 2006 година, когато южноамериканците печелят с 2:1 като гост.
И в двата лагера цари напрежение от заплаха за ранно отпадане. Поляците се опитват да го прикриват, като твърдят, че нищо за тях не се е променило след загубата от Сенегал на старта. В състава на Полша се очаква от първата минута да стартира нападателят Давид Ковнацки, който влезе като резерва през второто полувреме в първия мач и направи добро включване.
Централният бранител Камил Глик тренира пълноценно след контузия в рамото и също може да започне от първата минута. Възможно е в последния момент обаче селекционерът Адам Навалка да реши да заложи на резервата му Тиаго Чонек.

Звездата на тима Роберт Левандовски не успя да остави своя отпечатък в първия двубой и със сигурност ще излезе много амбициран да затвори устите на критиците си. Историята на участията на Полша на световни финали може да бъде пренаписана, тъй като досега поляците никога не са продължавали напред след загуба в първия мач.

Колумбия определено е по-сериозно предизвикателство за поляците от Сенегал. Тимът разполага с много сериозни имена в състава си, а очакванията са Хамес Родригес да започне от първата минута, след като срещу Япония влезе като резерва. За настроението в лагера на Колумбия говорят думите на Радамел Фалкао, че това ще бъде “като финал за Колумбия, ако иска да продължи в следващата фаза”.