Навалка: Бяхме равностойни до първия гол

Селекционерът на Полша Адам Навалка прие философски загубата с 0:3 от Колумбия. Това поражение окончателно сложи край на шансовете на тима му за излизане от група “Н” на световното първенство. Въпреки това наставникът смята, че съставът му е играл добре, поне до първия гол на съперника.
ff
“Смятам, че футболистите ми дадоха всичко от себе си до самия край на мача, но истината е, че загубихме от един много силен отбор и трябва да го приемем. Моето мнение е, че тази вечер мачът бе много равностоен, поне до първия гол. Тогава променихме схемата на игра, която стана по-офанзивна. Много съжалявам, че загубихме, но утре е нов ден”, заяви Навалка.

Треньорът признава, че при 0:0 те все още са имали едно на ум и за защитата си, то след попадението на Джери Мина в 40-ата минута Полша е била длъжна да бъде по-атакуващият отбор. И това е довело до създаването на повече пространства за свободно комбиниращите латиноамериканци. Вторият и третият гол за Колумбия паднаха в рамките на пет минути.

''Няма какво да коментираме - от началото трябваше да покриваме играчите на противника, които носят опасност в атака. Но с напредването на времето и при негативен резултат, бяхме длъжни да бъдем все повече и повече офанзивни.

''Това е ясно, че имаше все по-голямо пространство за колумбийските играчи и те наистина си свършиха работата така, че да спечелят категорично.

След това полски журналист попита треньора Адам Навалка защо реално "отборът не е имал никакъв план", както и защо не е създал "нито една добра атака и е играл толкова слабо".

"Това е ваше мнение. Това е спортът. Нашите футболисти дадоха максимума от себе си до самия край на мача, но срещу нас имаше един много силен отбор и ние трябва да приемам този факт. Моето мнение е, че мачът имаше едно много добро ниво и от наша страна до момента, в който пуснахме първия гол. За първия гол просто изпуснахме ситуацията от контрол. А след това променихме системата си на по-офанзивна. Това е.

"Знаехме добре, че Колумбия е много опасен противник с много добри индивидуалности. Не беше недооценяване на ситуацията, на мача. Но идеята ни беше да атакуваме от първата минута, завърши треньорът на поляците. Те срещат борещите се за класиране японци в последния си мач от турнира.