Гълъбинов сменен при равенство на Специя, Цонев на пейката за Лече

Андрей Гълъбинов не успя да помогне на Специя да спечели домакинството си на Фоджа от 13-ия кръг на Серия "Б". Българският нападател започна като титуляр, но беше сменен на почивката от Емануел Гиаси, а мачът приключи без голове. В последните 25 минути гостите, които са в зоната на изпадащите, играха в намален състав заради червен картон на Кристиан Аниели, но удържаха нулевото равенство.

В друга среща снощи Лече надви с 2:0 Кремонезе и излезе на трето място в класирането. Бившият халф на Левски Радослав цонев отново не влезе в игра за южняците. Попаденията вкараха Филипо Фалко и Андреа Ла Мантиа.

Един от фаворитите за промоция - Пескара, стигна само до 1:1 у дома срещу Асколи. Гастон Бругман даде преднина на "делфините", но Матео Ардемани изравни за Асколи.

Начело в Серия "Б" е Палермо на Ивайло Чочев с 25 точки, следван от Пескара - 23 и Лече 22. Специя е на 9-о място със 17 точки.