Гълъбинов с греда при загуба на Специя

Българският нападател Андрей Гълъбинов игра цял мач при загубата на Специя като гост на Салернитана с 0:1 в двубой от 12-ия кръг на италианската Серия Б. Домакините откриха още в 15-ата минута чрез Рикардо Бокалон и удържаха аванса си до края. Гостите от Специя останаха с човек по-малко в края на първото полувреме, когато Паоло Бартоломеи беше изгонен, след като получи два жълти картона в рамките на минута. С 10 души на терена Специя можеше да стигне до равенството, когато удар на Гълъбинов от пряк свободен удар срещна напречната греда. Така Специя остана на 12-ото място в класирането с 13 точки, докато Салернитана е трети с 20. Лидер е Пескара с 22 и мач по-малко.