Лече без Ради Цонев допусна неприятен обрат

Отборът на Лече загуби с 1:2 гостуването си на Бреша от 16-ия кръг на Серия “Б”. Българинът Радослав Цонев не бе в групата за гостите. Поражението бе неприятно за възпитаниците на Фабио Ливерани, тъй като бе след обрат и от пряк конкурент в битката за челните места.

Лече пръв откри резултата в 25-ата минута с гол на Андреа Ла Мантия. В 49-ата минута обаче Бреша изравни чрез Алфредо Донарума. Големият герой за домакините обаче бе ветеранът Даниеле Гасталдело, който донесе успеха на своя тим с попадение в добавеното време на двубоя.

С тази победа Бреша изпревари днешния си съперник и излезе на 2-ото място в класирането с 27 точки. Лече пък вече е на 3-ото място с 26 точки. Водач е Палермо с 30 точки.