Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Специя без Гълъбинов с разгромна победа

След като спечели едва точка в последните си два мача, днес отборът на Специя прегази тима на Козенца с 4:0. Гостите спечелиха последните си две шампионатни срещи, но днес бяха неузнаваеми срещу тима на Андрей Гълъбинов, който отново не попадна в групата на Специя поради контузия.

Още в първата минута на срещата Матео Ричи намери Томасо Ауджело с центриране от ъглов удар, а последният преодоля Перина с хубав удар с левия крак. В 48-ата минута Паоло Бартоломей засече центриране на Мора на втора греда и вкара втори гол във вратата на Козенца. В 52-ата минута Давид Окереке също записа името си сред голмайсторите с хубав удар, който попадна право в сглобката. В 62-ата минута Матео Ричи отбеляза след дузпа, отсъдена за нарушение на бранител срещу Окереке в наказателното поле.

Във временното класиране Специя се намира на девето място с актив от 20 точки. Тимът на българския нападател Андрей Гълъбинов изостава на 9 точки от лидера Палермо.