Палермо надви Лече, но българското дерби в Серия "Б" не се състоя

Палермо победи Лече в сблъсъка между двата тима от 8-ия кръг в Серия "Б". Очакваното българско дерби обаче така и не се състоя, тъй като за домакините Радослав Цонев остана на резервната скамейка, а за гостите Ивайло Чочев въобще не бе в групата.

Палермо пръв откри резултата в двубоя в 29-ата минута. Стефано Морео напредна на скорост, но бе спрян от защитник. Топката обаче попадна в Илия Несторовски, който отправи далечен удар и успя да прати кълбото в мрежата за 0:1.

В 37-ата минута обаче Лече възстанови равенството с красив гол на Табанели, който се разписа с удар от воле от границата на наказателното поле.

В 85-ата минута Палермо все пак се добра до успеха, а победният гол бе дело на Георге Пушкаш. Румънецът се разписа отблизо след чудесен пас с пета на Трайковски.

Тази победа изкачи Палермо до 3-ото място в класирането с 14 точки. Лече пък се свлече до 5-ото място с актив от 12 точки.