Бразилия и Русия се класираха за четвъртфиналите на олимпийския турнир по хандбал

Бразилия и Русия се класираха за четвъртфиналите на олимпийския турнир по хандбал за жени като победители в предварителните си групи на Игрите в Рио де Жанейро. Домакините завършиха на върха в група "А" с 8 точки, след като в последния пети кръг победиха европейския шампион от 2012 година Черна гора с 29:23 (12:10). Сребърните медалистки от Лондон 2012 Черна гора пък отпаднаха след пет загуби в пет мача.

Олимпийските, световни и европейски шампионки от Норвегия също завършиха с 8 точки след успеха си срещу Румъния с 28:27 (14:13), но останаха на второто място заради загубата от бразилките в прекия двубой.

Срещата вървеше равностойно до 14:14 в началото на второто полувреме, след което скандинавките взеха аванс от 3-4 гола, който поддържаха почти до края. В 56-ата минута Норвегия водеше с 28:24, а до сирената румънките само успяха да направят загубата си по-почетна.
Със 7 гола за победата се отличи Вероника Кристиансен.

В група "Б" четирикратният световен шампион Русия завърши с пълен актив от 10 точки, след като спечели и петата си среща с 38:34 (17:16) срещу Холандия. Холандките, действащи световни вицешампионки, стартираха по-добре и поведоха с 3:0, като поддържаха преднината си до 10:7. В последствие "Сборная" изравни, а след 17:17 в началото на второто полувреме момичетата на Евгени Трефилов доминираха и заслужено стигнаха до успеха след 8 гола на Екатерина Илина.

Франция си осигури второто място в групата с 8 точки след победа над Швеция с 27:25 (15:13). Холандия и Швеция също продължават на четвъртфиналите от групата.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!