"Контра": Заслужи ли Италия класирането за сметка на Хърватия

Аржентина съхрани шансове за четвъртфиналите

Националният отбор на Аржентина спечели първата си победа на турнира по хандбал за мъже, след като надви с 23:21 (14:10) Тунис и съхрани шансовете си да играе във фазата на директни елиминации. За да спечелят четвъртото място, аржентинците трябва да победят и световния вицешампион Катар в последния си мач от група "А".

Осъзнавайки важността на мача, аржентинските национали започнаха с 5:1 гола за по-малко от девет минути. Федерико Писаро отбеляза хеттрик за успешната серия на южноамериканците, а Федерико Фернандес и Себастиан Симонет добавиха по едно попадение и Аржентина поведе с четири гола. Разликата се запази до полувремето, но след него тунийците се мобилизираха и намалиха до 17:18. Симонет и Фернандес обаче реагираха с голове за Аржентина и южноамериканците спечелиха за първи път на хандбалния турнир в Рио де Жанейро.

Аржентина е с четири точки, а Катар има три преди директния сблъсък за последната квота от група "А". Тунис е последен с една точка и няма шанс да преодолее този поток, от който ще излязат още Дания, Хърватия и олимпийският и световен шампион Франция. Полша стана фаворит за четвъртата позиция в група "Б", след като надви с 25:24 (12:13) Швеция и остави скандинавците на дъното на подреждането с четири загуби. Шведите губеха с 13:15 през второто полувреме, но Джери Толбринк и Ким Андерсон отбелязаха по два гола, а Филип Стенмалм добави още един при серия от 5:0 за пълния обрат.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!