Русия няма спирка в турнира при жените

Русия постигна четвърта победа в четвъртия мач в група В на женския хандбален турнир, надделявайки с 35:29 над Аржентина. По същото време Франция спечели с 21:17 над вече отпадналия отбор на Република Корея и за момента заема 2-о място в групата. Французойките решиха мача през второто полувреме, когато Александра Лакрабер се разигра и завърши мача общо със 7 гола от 13 опита. Алисън Пиньо добави 4. Хайрим Сон пък беше най-точна от отбора на Република Корея с 5 гола. Анна Вяхирева вкара 7 гола за Русия, която се наложи над Аржентина.

Рускините водеха играта през цялото време и не допуснаха изненади, макар и двата отбора да имаха сериозни пропуски в защита. Полина Кузнецова вкара 6, а Виктория Жилинскайте остана с 5 точни попадения. Мануела Пицо вкара 6 гола за Аржентина, а Антонела Меня се отличи с 4. Олимпийският, световен и европейски шампион победи Черна гора с 28:19 (16:11) и се класира за четвъртфиналите на турнира по хандбал за жени на Игрите в Рио де Жанейро. В среща от четвъртия кръг в група "А" скандинавките надделяха категорично над съперника в повторение на двубоя за титлата от Лондон 2012 след 6 попадения на звездата си Нора Мьорк.

Турнир по хандбал за жени от олимпийските игри в Рио де Жанейро, срещи от четвъртия кръг в първата фаза:

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!