Лудогорец се добра до равен срещу Динамо (Москва) (видео+галерия)

Отборите на Лудогорец и Динамо (Москва) завършиха при резултат 1:1 в поредна контрола на австрийска земя. След поредица от 4 победи, днес играчите на Георги Дерменджиев не успяха да надиграят футболистите на Юри Калитвинцев. Първият гол в срещата падна в 28-ата минута, а негов автор бе Александър Зотов. В 41-ата минута българският национал Марселиньо донесе равенството на "орлите" след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Първата атака за шампиона на България дойде в 7-ата минута. Марселиньо намери Джоди Лукоки, който стреля, но встрани от вратата на Динамо. В 12-ата минута Кирил Панченко също пробва изстрел от дистанция, но твърде далеч от целта.

В 28-ата минута Сергей Терехов проби отдясно и центрира към Бечирай, който подаде на Зотов, а той с едно докосване прати топката в мрежата на Владислав Стоянов.

В 41-ата минута Марселиньо изравни резултата след перфектно изпълнен фаул от около 25 метра.

Първата по-интересната ситуация през второто полувреме дойде в 49-ата минута. Дошлият в Динамо под наем от ЦСКА (Москва) Кирил Панченко стреля перфектно от пряк свободен удар, но топката срещна горната греда. Три минути по-късно Кафу намери чудесно голмайстора Марселиньо, който шутира от воле, но кълбото мина встрани от вратата.

В 61-ата минута Марселиньо отново стреля много добре от фаул, но този път Шунин се намеси перфектно и запази резултата 1:1.Това бе и последната по-интересна ситуация в мача.

Ето и всички резултати на Лудогорец до този момент - победа над Атлетик (Куклен) (9:0), последва успех над Евроколеж (7:0) и престижни победи над Славия (Прага) (2:1) и (3:0) над шампиона на Грузия - Динамо Тбилиси, а днес (1:1) срещу Динамо (Москва).
В следващия мач "орлите" излизат срещу Макаби (Хайфа), а ден по-късно се изправят срещу Динамо (Киев).

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО (МОСКВА) 1:1