Лудогорец изнесе лекция на Макаби (Хайфа) (видео+галерия)

Отборът на Лудогорец записа нов успех в контролите си на австрийска земя. Играчите на Георги Дерменджиев се наложиха с 2:0 над 4-ия в израелското първенство Макаби (Хайфа). Новото попълнение за "орлите" Густаво Кампаняро с глава се разписа във вратата на Охад Левита за 1:0, а в 32-ата минута Андрей Препелица оформи крайния резултат.
Лудогорец - Макаби (Хайфа)
Първата интересна ситуация в мача дойде още в 2-ата минута, когато звездата в атаката на Лудогорец Клаудиу Кешеру изпълни много добре пряк свободен удар от около 25 метра, но стражът се справи добре и запази резултата 0:0. Малко по-късно Венцислав Керчев задържа нападател на Макаби в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която бе майсторски спасена от канадския страж - Милан Борян.

В 7-ата минута "орлите" направиха добра атака, но Кампаняро не успя да се разпише. Секунди след това, бразилецът получи перфектно центриране отдясно и с глава матира Левита. В 26-ата минута най-активният в редиците на Лудогорец Върджил Мисиджан стреля добре, но кълбото мина встрани.Лудогорец - Макаби (Хайфа) В 32-ата минута "орлите" направиха резултата 2:0. Клаудиу Кешеру намери страхотно своя колега в румънския национален отбор Андрей Препелица, който с хубав удар се разписа в мача.

След втория гол, нападателят на Макаби Никита Рукавитця излезе на добра позиция, стреля, но не успя да намери рамките на вратата.

В началото на втората част Сисиньо направи страхотен пробив отдясно, но опитът му да прехвърли Левита не се получи. В 72-ата минута футболистите на Макаби направиха много силна атака, но до гол не се стигна. Това бе и последна интересна ситуация в двубоя.Лудогорец - Макаби (Хайфа) Ето и всички резултати на Лудогорец до този момент - победа над Атлетик (Куклен) (9:0), последва успех над Евроколеж (7:0). Престижни победи над Славия (Прага) (2:1) и (3:0) над шампиона на Грузия - Динамо Тбилиси, (1:1) срещу Динамо (Москва), а днес и (2:0) над Макаби (Хайфа).

Последната проверка е утре, когато "орлите" излизат срещу шампиона на Украйна Динамо (Киев).
Лудогорец - Макаби (Хайфа) ЛУДОГОРЕЦ - МАКАБИ (ХАЙФА) 2:0