Лудогорец разби шампиона на Грузия (видео+галерия)

Отборът на Лудогорец записа втора победа в Австрия. Българският шампион разби с 3:0 шампиона на Грузия Динамо (Тбилиси) в контролна среща. Две попадения отбеляза Джонатан Кафу (27,34) и едно добави Жуниор Кишада (61). "Орлите" напълно надиграха своя опонент и съвсем спокойно можеше да отбележат повече голове.

В първия мач играчите на Георги Дерменджиев спечелиха срещу състава на Славия (Прага) с 2:1.

В 26-ата минута Кафу бе изведен сам срещу вратаря и се пробва да го прехвърли, но ударът му попадна право в ръцете на стража на Динамо.

Две минути по-късно той се реваншира и отбеляза първото попадение, след като майсторски прехвърли стража на грузинците.

В 34-ата минута Кафу осигури комфортна преднина на българския шампион. Марселиньо изведе своя съотборник в наказателното поле, който се обърна и без да се бави насочи топката към далечния ъгъл за 2:0.

Секунди преди края на първата част Тсинсадзе нацели страничния стълб от пряк свободен удар. Това бе единственото опасно положение пред вратата на Милан Борян.

През втората част статуквото се запази. Разградчани отново бяха по-добрият отбор и успяха да отбележат още едно попадение.

В 61-ата минута Жуниор Кишада покачи на 3:0 със силен удар от границата на наказателното поле.

В 84-ата минута Върджил Мисиджан пропусна сам срещу вратаря.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО ТБИЛИСИ 3:0