Лудогорец равностоен с 10 човека на украински гранд, Моци пак се "прояви" (видео)

Отборът на Лудогорец записа първа загуба в летните си контроли. Българският шампион отстъпи с 1:2 на Динамо Киев в приятелски двубой, който се игра в Австрия. Буялский изведе украинския гранд напред в резултата още във 2-ата минута, а 60 секунди по-късно Джонатан Кафу изравни. В 72-ата минута Беседин вкара за 1:2.

Лудогорец игра през целия мач като равен с равен срещу именития си съперник, независимо че задачата пред разградчани през второто полувреме бе доста тежка. През вторите 45 минути българският шампион игра с човек по-малко, тъй като Моци бе изгонен заради разправия с главния арбитър.

Мачът стартира във вихрено темпо. Още във 2-ата минута Жуниор Мораеш изведе Буялский, който се хвърли и с удар от въздуха прехвърли Владислав Стоянов, който бе почти на голлинията.

Радостта на украинския гранд бе твърде кратка. В 3-ата минута Марселиньо изведе майсторски Джонатан Кафу сам срещу вратаря. Нападателят преодоля на скорост стража на Динамо и на празна врата изравни.

След бурното начало нещата се успокоиха. Двата тима взеха нужните мерки в защита и до края на първата част головите положения липсваха.

Най-чистата ситуация бе пред Сергей Сидорчук, който от няколко метра стреля над напречната греда.

В 33-ата минута Марселиньо пробва късмета си с удар отдалеч, но кълбото попадна право в обсега на стража Шовковский.

Малко преди това същото стори и Мораеш, но за радост на "орлите" нападателят не уцели очертанията на вратата.

В 43-ата минута главният съдия изгони Козмин Моци за два жълти картона, съответно червен. Решението на рефера бе съвсем логично, тъй като румънецът често оспорваше решенията му. Очевидно бранителят не си е взел поука от глупостите, които вършеше по време на изминалия шампионат.

През втората част "орлите" играха с човек по-малко, тъй като главният съдия не разреши на мястото на Моци да влезе друг футболист.

В 66-та минута Динамо създаде една от малкото възможности за гол през второто полувреме. Теодорчик стреля с глава и Стоянов само изгледа топката, която профуча на сантиметри от гредата.

Последва атака на българите, при която Кафу бе изведен на добра позиция, но не успя да овладее и топката му бе избита.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Беседин вкара за 1:2. Футболистът на Динамо фитнира майсторски Йордан Минев и с удар отблизо в близкия ъгъл не остави шанс на Стоянов. В минутите до края Лудогорец се опита да изравни, но силите на възпитаниците на Георги Дерменджиев стигнаха само за почетна загуба.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО КИЕВ 1:2

0:1 Буялский 2