Шльонск успя от 11-ия опит

Кошамрната серия на Шльонск без победа приключи. След 151 дни откакто за последно спечели мач в полското първенство, тимът от Вроцлав се наложи с 2:1 над гостуващия Стал (Миелец) и се отлепи от дъното в класирането на Екстракласата.

Алекс Петков и Симеон Петров бяха титуляри за Шльонск и получиха високи оценки за играта си. Двамата българи действаха стабилно и допринесоха за така важния успех на домакините.

В началото гостите едва не си вкараха автогол, но топката срещна напречната греда. В 16-ата минута Матеуш Жуковски проби отдясно и центрира към Себастиан Мушолик, който откри резултата. В самия край на първата част отново Мушолик беше точен, този път след асистенция на Петер Шварц.

Стал върна един гол в 69-ата минута чрез Лукаш Волщински, но не можа да изравни, въпреки че отправи цели 20 удара към вратата на домакините.

Като резерви за Шльонск се появиха бившият младежки национал на България Силвестър Джаспър и нападателят Якуб Швиерчок, който игра в Лудогорец.

В класирането "зелените" са на предпоследното 17-о място с 8 точки, колкото има и последният Пуща.