"Българският" Шльонск измъкна равенство с човек по-малко

Отборът на Шльонск (Вроцлав) стигна само до равенство 1:1 в домакинството си на Корона (Киелце) от 5-ия кръг на полската Есктракласа. Точката бе спечелена доста драматично, тъй като домакините играха с човек по-малко от 59-ата минута, а изравнителното попадение падна дълбоко в добавеното време.

Двамата българи в състава на Шлоьнск - Алекс Петков и Симеон Петров, отново си партнираха в центъра на защитата, като Петров завърши мача с жълт картон. Петков пък имаше малшанс, след като страхотен негов шут разтресе напречната греда, а след това топката срещна гърба на вратаря, но отказа да мине зад голлинията.

Мачът не се разви добре за домакините, които в 59-ата минута останаха с човек по-малко, след като

Егор Маценко получи директен червен картон за препъване на откъсващ се нападател.

Корона се възползва от предимството си и в 87-ата минута откри резултата чрез Адриан Далмау, който се разписа с глава след центриране от корнер.

В 93-тата минута обаче Шльонск се добра до равенството чрез Петър Шварц, който се разписа с техничен диагонален удар.

Така Шльонск записа трето реми от началото на сезона, но все още няма успех на сметката си и с 3 точки се намира на 14-тото място в класирането. Корона е с 2 точки на 16-ата позиция.