Загуба за Петров и Петков в Полша

Отборът на Шльонск (Вроцлав) допусна загуба с 0:2 в гостуването си на Пяст (Гливице) от 2-рия кръг на Полската Екстракласа. Българите Алекс Петков и Симеон Петров си партнираха в центъра на отбраната на гостите, но не успяха да помогнат на отбора си да постигне по-добър резултат.

Домакините поведоха още в 8-ата минута, когато Майкъл Амеяу бе изведен на скорост, надбяга Алекс Петков, който не успя да го спре и нападателят успя да промуши топката под плонжа на вратаря за 1:0.

В 45-ата минута резултатът бе удвоен. Аркадиуш Пирка получи пас пред вратата, първият му удар бе блокиран, но при добавката той успя да се разпише за 2:0.

Така Шльонск остава без победа от началото на сезона и с 1 точка заема предпоследното 17-о място в класирането. Пяст пък вече има 4 точки и се изкачи до 3-тото място.