Полша и Хърватия си спретнаха голово шоу

Полша и Хърватия изиграха вълнуващ двубой от Лигата на нациите във Варшава, който завърши 3:3. До головото шоу се стигна, въпреки че капитанът на домакините Роберт Левандовски започна мача на пейката и влезе в игра след час игра.

Поляците започнаха силно и поведоха още в петата минута. Пьотър Жиелински, който беше с капитанската лента, откри резултата след хубав удар. Хърватите не се притесниха особено от това начало и отговориха с три гола в рамките на седем минути. Блестящо изпълнение на Борна Соса направи резултата 1:1.

Петър Сучич изведе гостите напред, а Мартин Батурина отбеляза третото попадение за Хърватия и в 26-ата минута тимът на Златко Далич вече имаше солиден аванс. Домакините помогнаха за този обрат след някои сериозни грешки в защитата. Полша успя да си върне надеждите да вземе нещо от мача в самия край на първата част, когато Никола Залевски се разписа.

След почивката Полша играеше по-активно в търсене на изравняване, но в 55-ата минута Модрич можеше да увеличи аванса на хървватите, но го спря блестящо спасяване на Булка. Това даде начало на силен период за гостите, който обаче не доведе до нов гол. В 68-ата минута Себастиан Шимански получи топката от влезлия като резерва Левандовски и изравни.

След това поляците дори можеха да победат. Удар с глава на Бенднарек прати топката покрай вратата. Вратарят на гостите Ливакович получи червен картон в 76-ата минута за нарушение срещу Левандовски, но домакините не успяха да се възползват от това и да стигнат до победата.