Късни голове успокоиха високомерна Франция

Отборът на Франция победи тима на Израел с 4:1 в среща от 3-тия кръг на Група 2 в Лига “А” от Лигата на нациите. Головете за “петлите” отбелязаха Едуардо Камавинга (7’), Кристофър Нкунку (28’), Матео Гендузи (87’) и Брадли Баркола (89’), а попадението за израелците вкара Омри Генделман (24’).

Така момчетата на Дидие Дешан успяха да се доближат до на точка от лидера Италия.

Това стана след грешката на “адзурите” срещу Белгия, като “червените дяволи” успяха да откраднат точка.

Червен картон разстрои ритъма на Италия и "адзурите" изпуснаха спечелен мач

Отборът на Израел бе официален домакин, но логично заради военната агресия на терористичната групировка "Хамас" срещата се проведе на неутрален терен на стадион "Божик Арена" в Будапеща, Унгария.

Гостите смачкаха съперника си и го притиснаха още след първия съдийски сигнал. Израелците обаче демонстрираха много грамотна отбрана и единствено грешката на вратаря Омри Глазер в 7-ата минута позволиха на "петлите" да поведат.

В средата на полувремето късметът споходи символичните домакини, след като Омри Генделман прати топката във вратата, пазена от Майк Менян. Първоначално останаха съмнения дали голът е редовен, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR равенството бе узаконено.

Световните вицешампиони нямаха нужда от много време и само 180 секунди по-късно поведоха отново. Поредица от подавания намериха Кристофър Нкунку, който залъга няколко бранителя в пеналтерията излъга израелския страж Глазер, след като остана очи в очи с него.

След това нещата не се промениха и французите не спряха да създават положения, като отправиха цели десет удара. Нито един от тях не премина голлинията, което постави "петлите" в много неудобно положение и високомерието им можеше да бъде наказано в заключителните минути, когато израелците изнесоха пресата си в съперниковата половина по-продължително за първи път в мача.

Това оголи символичните домакини и три минути преди края световните вицешампиони най-накрая постигнаха своето. Ернандес намери с ювелирен пас Гендузи на ръба на наказателното поле, като резервата не остави шансове на стража.

Около 60 секунди преди края на редовното време гостите забиха последния пирон в ковчега на съперника си с нова контраатака, като Гендузи отново се оказа ключовия играч за Дидие Дешан, подавайки на свободния Брадли Баркола, който отбеляза гол шедьовър и оформи крайния резултат.