Италия 2:2 Белгия, Тросар изравни

Отборите на Италия и Белгия играят при резултат 2:2 на стадион "Олимпико" в Рим в среща от група 2 на Лига "А" в Лигата на нациите. Резултатът откри Андреа Камбиазо във 2-рата минута, а в 24-тата Матео Ретеги удвои. В 42-рата минута обаче Максим де Кайпер намали изоставането на гостите, а в 62-рата минута Леандро Тросар изравни.

Домакините излизат с Матео Ретеги, който ще бъде на върха на атаката, а зад гърба му ще действа Лоренцо Пелегрини. В средата на терена ще си партнират Сандро Тонали, Давиде Фратези и Самуеле Ричи, а двамата халф-бекове ще са Федерико Димарко и Андреа Камбиазо.

Гостите залагат на Лоис Опенда като изнесен нападател и Жереми Доку, Леандро Тросар и Шарл де Кетеларе зад гърба му. Юри Тилеманс и Орел Мангала пък са двамата дефанзивни полузащитници.

Мачът започна вихрено и още във 2-рата минута Италия откри резултата. Домакините организариха контраатака на скорост, Федерико Димарко центрира остро в наказателното поле, в първия момент защитник се хвърли на шпагат в опит да отклони топката, но я насочи към собствената си врата, Кун Кастеелс успя да спаси, но кълбото попадна в Андреа Камбиазо, който при добавката отблизо не сгреши за 1:0.

Белгия стигна до първата си по-добра възможност в 20-ата минута, когато Жереми Доку напредна на скорост и шутира към вратата, но в последния момент защитник блокира удара му.

Минута по-късно гостите отправиха и първия си точен изстрел в мача, дело на Юри Тилеманс, но той бе право в ръцете на Джанлуиджи Донарума.

В 24-тата минута обаче Италия удвои преднината си. Федерико Димарко със страхотен пас прати топката от единия на другия фланг към Андреа Камбиазо, той напредна на скорост и стреля, Кастеелс успя да спаси, но само за да прати кълбото в краката на Матео Ренеги, който отблизо вкара за 2:0.

В 30-ата минута домакините организираха поредна хубава атака. Топката бе центрирана към Давиде Фратези в близост до вратата, но изстрелът на халфа бе неточен.

Десет минути по-късно обаче "скуадра адзура" остана с 10 души на терена. Лоренцо Пелегрини извърши грубо нарушение в гръб срещу Артур Теате и след намесата на ВАР съдията прецени, че това действие заслужава директен червен картон.

При последвалия фаул пред наказателното поле "червените дяволи" изпълниха заучено положение и Максим де Кайпер с прецизен изстрел от границата на пеналта прати топката в мрежата за 2:1.

Италия можеше бързо да си върне преднината от два гола след поредна хуава контраатака в 44-тата минута, завършила с опасен изстрел на Камбиазо, но встрани о т вратата.

В края на полувремето и Белгия стигна до нова добра възможност, завършила с удар от воле на Орел Мангала, но право в ръцете на Донарума.

Втората част започна с шанс за домакините. Фратези бе изведен с дълъг пас в предни позиции, той си откри пространство за удар, но неточен.

В 60-ата минута Жереми Доку получи топката пред наказателното поле, освбоди си място и стреля към вратата, но в последния момент Ди Лоренцо блокира удара му.

Две минути по-късно се стигна и до изравняване на резултата. При центриране от корнер Ваут Фас свали с глава към Леандро Тросар, който отклони топката във вратата за 2:2.

Минута по-късно ситуацията можеше да стане още по-лоша за "адзурите". Бастони сгреши и след това доста рисковано се хвърли на шпагат в краката на Опенда в наказателното поле, но съдията отсъди корнер, а и ВАР не промени решението му.

Гостите ставаха все по-опасни с всяка следваща минута. В 71-вата отново Доку отправи доста опасен изстрел, който профуча опасно близо до вратата.