Гол на Христов спаси Специя от загуба в “българското” дерби в Серия “Б”

Отборите на Кремонезе и Специя завършиха наравно 1:1 на “Джовани Дзини” в “българското” дерби от петия кръг на Серия "Б. Цял мач за своите отбори изиграха родните защитници Валентин Антов и Петко Христов, който дори отбеляза гола на “орлетата”.

Тимът на Антов поведе в резултата в 33-тата минута, когато Микеле Колоколо се разписа с далечен шут след центриране от корнер. В 65-ата минута обаче при изпълнение на пряк свободен удар на гостите капитанът Христов стреля с глава, а топката се отклони в напречната греда и в крайна сметка влезе във вратата, с което беше оформено ремито в двубоя.

След петия си пореден мач без загуба в първенството Специя събра 9 точки и се намира на второто място в класирането с равен актив с лидера Бреша. Кремонезе пък е на седмата позиция със 7 пункта на сметката си.