Гьокереш и Исак донесоха нова убедителна победа за Швеция

Швеция продължава с отличното си представяне в свотята група 1 от Лига "С" в Лигата на конференциите. "Тре кронур" записаха втора убедителна победа на сметката си, като този път се разправиха с Естония с 3:0. И отново героите за скандинавците бяха двете звезди в атака Виктор Гьокереш и Александър Исак, който реализираха попаденията в мача.

Гьокереш откри резултата в 30-ата минута. Удар на Кен Сема се отби от гредата, но Гьокереш бе на правилното място, за да прати отбитата топка в мрежата за 1:0.

В 40-ата минута Исак удвои преднината на своя тим. Деян Кулушевски мина като на парад през защитата на съперника и подаде към Кен Сема, който центрира остро в близост до вратата. Това доведе до неразчетени действия на защитник на гостите, последвани от разбъркване във вратарското поле, а Александър Исак бе най-съобразителен, за да прати топката в мрежата за 2:0.

В 44-тата минута падна и трети гол. Деян Кулушевски бе изведен със супер пас в наказателното поле, той продължи към Гьокереш, за когото остана да прати топката в мрежата отблизо за 3:0.

Исак и Гьокереш вдъхновиха Швеция за победа над Азербайджан

През втората част гостите останаха и в намален състав. В 62-рата минута Кевор Палумец задържа свой съперник и получи втори жълт и червен картон за това си действие.

Шведите обаче пожалиха опонента си и му спестиха по-голямо поражение. Все пак "тре кронур" си свърши отлично работата и е лидер във временното класиране в групата с 6 точки, колкото има и Словакия. Естония остава с нулев актив на последното място.