Исак и Гьокереш вдъхновиха Швеция за победа над Азербайджан

Националният отбор на Швеция стартира тазгодишното издание на Лигата на нациите победа с 3:1 като гост на състава на Азербайджан в двубой от група 1 на дивизия С в турнира.

Макар и шведите да бяха по-атакуващият отбор през първото полувреме, домакините бяха тези, които получиха отлична възможност да открият резултата точно преди почивката, когато получиха дузпа заради нарушение на Исак Хиен срещу Ренат Дадашов. Изпълнението на Рамил Шейдаев от бялата точка обаче беше твърде слабо и Виктор Йохансон успя да улови топката.

Натискът на “тре крунур” даде много по-добър резултат през втората част, когато тимът отбеляза три попадения благодарение на двете си звезди в атака. Първото дойде в 65-ата минута, когато Виктор Гьокереш нахлу в наказателното поле и след като се справи с противников защитник пусна пас към Александър Исак, който просто прати топката в мрежата.

Шест минути по-късно именно нападателят на Нюкасъл комбинира с голмайстора на Спортинг (Лисабон), след което прехвърли Мехти Дженетов за втория си гол в мача. В 79-ата минута Исак си изработи и дузпа, след като беше фаулиран от съперниковия вратар. Вместо да се опита да оформи своя хеттрик, той се отблагодари за двете асистенции на Гьокереш, давайки му възможността и той да се разпише, от което 26-годишният играч успя да се възползва за 3:0 в полза на гостите.

Азерите все пак успяха да отбележат почетен гол, като това стана в 82-рата минута, когато Дадашов засече с глава центриране на Турал Байрамов. Нападателят можеше да се разпише още веднъж в 88-ата минута, но тогава напречната греда спря неговия удар.

С този успех Швеция си отмъсти на Азербайджан за разгромната загуба с 0:3 в Баку през миналия ноември. По-късно тази вечер е другият двубой от първия кръг в групата, а именно Естония - Словакия.